Results

Updated 12/18/2022 at 12:59:16
Rnk  Bib  Name                   Affiliation               Time      Back


                      FU10                       
  1  205  ROBISON, Georgia       SSCV                   10:52.7         0
  2  204  KANOVA, Isabella       SSCV                   11:23.8     +31.1
  3  208  SORENSEN, Taylor       Summit Nordic SC       12:25.3   +1:32.6
  4  209  GREENWOOD, Nellie      Summit Nordic SC       14:07.0   +3:14.3
  5  214  FOSSETT, Ella          Summit Nordic SC       17:36.7   +6:44.0
  6  213  PEARSON, Lola          SSCV                   18:10.7   +7:18.0


                       FU8                       
  1  212  NIEMKIEWICZ, Fiammetta Summit Nordic SC       14:37.8         0
  2  215  ARCHIE, Indigo         WPCC                   15:16.4     +38.6


                      MU10                       
  1  199  LARSON, Gabe           CBNT                    9:02.4         0
  2  200  WEINBERGER, Lexi       BNJRT                   9:28.1     +25.7
  3  202  MOORE, Tucker          SSCV                   10:26.4   +1:24.0
  4  201  GILFANOV, Rolan        BNJRT                  10:56.9   +1:54.5
  5  203  HORNING, John          Cloud City Mountain    12:07.5   +3:05.1
  6  206  FOSS, Brady            SSCV                   12:08.3   +3:05.9
  7  207  BISHOP, Forrest        SSWSC XC               12:41.3   +3:38.9


                       MU8                       
  1  211  WEINBERGER, William    Independent            16:58.6         0
  2  210  LARSON, Simeon         CBNT                   19:06.2   +2:07.6


                      MU12                       
  1  189  LARSON, Ben            CBNT                   11:17.2         0
  2  190  GILFANOV, Marat        BNJRT                  11:51.4     +34.2
  3  192  BROSTERHOUS, Jett      SSWSC XC               12:50.9   +1:33.7
  4  191  ARELL, Isaac           CBNT                   13:38.2   +2:21.0
  5  194  HORNING, Levi          Cloud City Mountain    14:31.3   +3:14.1
  6  193  FOSS, Landon           SSCV                   14:34.6   +3:17.4
  7  197  CILUZZI, Hudson        SSCV                   14:39.4   +3:22.2
  8  196  NICOVICH, Archer       DNSC                   15:38.4   +4:21.2
  9  195  ENOS, Tad              BNJRT                  16:06.6   +4:49.4


                      FU12                       
  1  180  NIEMKIEWICZ, Maeve     Summit Nordic SC       12:47.9         0
  2  181  GREENWOOD, Lucy        Summit Nordic SC       13:06.7     +18.8
  3  178  BISHOP, Beatrice       SSWSC XC               13:30.3     +42.4
  4  182  ARCHIE, Saylor         WPCC                   13:44.9     +57.0
  5  179  BOCK, Ajla             SWNSC                  14:18.4   +1:30.5
  6  186  TIRONE, Sophia         SSWSC XC               15:06.2   +2:18.3
  7  183  REID, Harper           SWNSC                  15:09.0   +2:21.1
  8  184  ADEMA, Elliott         WPCC                   15:37.3   +2:49.4
  9  188  ROSE, Juna             TSSC                   21:26.1   +8:38.2
 10  185  ROSEN, Gretchen        TSSC                   23:37.6  +10:49.7


                      MU14                       
  1  161  BENNETT, Freedom       SSCV                   10:30.7         0
  2  160  KAN, Peter             SSCV                   10:58.5     +27.8
  3  166  DRESSEN, Quinn         SSWSC XC               11:11.5     +40.8
  4  165  CARSON, Edward         WPCC                   11:14.9     +44.2
  5  163  PURCELL, Jack          DNSC                   11:15.8     +45.1
  6  162  BUTLER, Danny          Summit Nordic SC       11:36.3   +1:05.6
  7  172  MCLAREN, Jackson       SSWSC XC               11:51.8   +1:21.1
  8  168  CILUZZI, Tyler         SSCV                   12:12.7   +1:42.0
  9  167  HUME, Crosby           Summit Nordic SC       12:18.6   +1:47.9
 10  164  QUINN, Matthew         Cloud City Mountain    12:21.5   +1:50.8
 11  171  CURRENT, Ethan         SSCV                   13:11.0   +2:40.3
 12  169  ADNAN, Bodhi           Summit Nordic SC       13:11.3   +2:40.6
 13  170  ROBISON, Graham        SSCV                   13:56.4   +3:25.7
 14  175  GURARIE, Levi          BNJRT                  14:14.4   +3:43.7
 15  173  RAMEY, Mason           Summit Nordic SC       14:40.8   +4:10.1
 16  174  SPENCER, Robert        CBNT                   15:32.7   +5:02.0
 17  176  ROSE, Wyeth            TSSC                   17:11.7   +6:41.0


                      FU14                       
  1  141  ROBINSON, Elsie        Summit Nordic SC       11:08.9         0
  2  146  BENDER, Brie           CBNT                   11:29.2     +20.3
  3  143  MCGINNIS-SMITH, Maia   WPCC                   11:37.4     +28.5
  4  139  LOMBARDI, Katie        SSCV                   11:42.2     +33.3
  5  149  MCGINNIS-SMITH, Sophia WPCC                   12:05.3     +56.4
  6  147  POZNER, Tazlina        CBNT                   12:14.4   +1:05.5
  7  145  FREY, Heidi            Summit Nordic SC       12:14.6   +1:05.7
  8  144  WIK, Kajsa             BNJRT                  12:17.7   +1:08.8
  9  142  ARCHIE, Luca           WPCC                   12:52.7   +1:43.8
 10  148  ELTON, Isla            SSCV                   13:01.4   +1:52.5
 11  150  LITTLE, Marin          Summit Nordic SC       13:37.9   +2:29.0
 12  151  MITCHELL, Ilah         DNSC                   13:44.3   +2:35.4
 13  153  PYKE, Eliza            SSCV                   14:20.9   +3:12.0
 14  152  QUATROCHI, Nora        BNJRT                  14:40.3   +3:31.4
 15  154  WEINBERGER, Klara      BNJRT                  15:05.3   +3:56.4
 16  155  MCCRACKEN, Natalie     BNJRT                  15:36.3   +4:27.4
 17  156  CONNORS, Quinn         DNSC                   17:05.7   +5:56.8
 18  157  ROSEN, Eleanor         TSSC                   19:30.8   +8:21.9
 19  158  TEMPLETON, Lucia       Summit Nordic SC       20:12.8   +9:03.9
 20  159  KNIGHT HAGG, Althea    TSSC                   26:35.5  +15:26.6


                       MSR                       
  1  100  SIEGEL, Andrew         University of Wyomin   19:21.9         0
  2  110  TAYLOR, Kaj            University of Wyomin   21:17.4   +1:55.5
  3  126  PEACOCK, Jamison       University of Wyomin   23:33.2   +4:11.3
  4  113  WILLIAMS, Matthew Jose University of Wyomin   23:58.2   +4:36.3
  5  131  CANEN, Spencer         University of Wyomin   25:54.8   +6:32.9


                    MU18/MU20                    
  1   94  JONES, Trey            SSWSC XC               18:58.4         0
  2   95  RILEY, Luka            BNJRT                  18:58.5      +0.1
  3   98  MAGILL, Henry          SSWSC XC               19:22.5     +24.1
  4   97  CARPENTER, Corbin      AVSC                   19:40.7     +42.3
  5   96  BARBIER, Benjamin      SSWSC XC               19:50.2     +51.8
  6  101  OLDHAM, Ben            AVSC                   19:54.2     +55.8
  7   99  COOPER, Thomas         SSWSC XC               20:51.5   +1:53.1
  8  119  FRIDAY, Sam            AVSC                   20:58.0   +1:59.6
  9  109  SCHMIDT, Reiner        SSCV                   20:59.6   +2:01.2
 10  102  WALKER, Graydon        Western Colorado Uni   21:06.5   +2:08.1
 11  111  RYERSON, Edwin         AVSC                   21:12.8   +2:14.4
 12  121  SOWERS, James          Summit Nordic SC       21:32.1   +2:33.7
 13  116  HIPPCHEN, Tyler        Western Colorado Uni   21:42.2   +2:43.8
 14  107  OPPITO, Kai            Summit Nordic SC       21:51.7   +2:53.3
 15  124  ZUCKERMAN, Caleb       SSWSC XC               21:56.5   +2:58.1
 16  123  CRUZ-ABRAMS, Mason     SSCV                   21:58.2   +2:59.8
 17  105  WHITE, Oliver          CBNT                   22:02.6   +3:04.2
 18  135  BENNETT, Truett        SSCV                   22:06.0   +3:07.6
 19  118  LOMBARDI, Andrew       SSCV                   22:08.9   +3:10.5
 20  103  WASSON, Gray           Bridger Ski Foundati   22:17.6   +3:19.2
 21  112  VARBLE, Roan           Summit Nordic SC       22:18.1   +3:19.7
 22  104  ROENNAU, Eske          AVSC                   23:01.9   +4:03.5
 23  120  GURARIE, Samuel        BNJRT                  23:24.6   +4:26.2
 24  117  JENSEN, Dane           WPCC                   23:38.1   +4:39.7
 25  114  CREASY, Cyrus          SSCV                   23:50.0   +4:51.6
 26  122  MITCHELL, Wade         DNSC                   23:50.8   +4:52.4
 27  130  MENAND, Jackson        NoCo Nordic Ski Club   23:51.1   +4:52.7
 28  129  HORNING, Josiah        Cloud City Mountain    24:29.0   +5:30.6
 29  128  FEISTNER, Ian          BNJRT                  24:44.5   +5:46.1
 30  127  STARR, Kadin           WPCC                   25:41.7   +6:43.3
 31  138  FONDY, Trace           NoCo Nordic Ski Club   25:55.9   +6:57.5
 32  132  GRIFFITH, Shane        NoCo Nordic Ski Club   26:04.7   +7:06.3
 33  136  FORKNER, Campbell      NoCo Nordic Ski Club   26:15.3   +7:16.9
 34  133  MCKILLOP, Sean         TSSC                   29:09.3  +10:10.9
 35  137  SCHNEIDER, Aidan       NoCo Nordic Ski Club   32:35.9  +13:37.5


                       FSR                       
  1   67  DEWOLF, Ella           SNOW                   25:15.6         0
  2   79  MILLER, Annie          University of Wyomin   26:29.7   +1:14.1


                    FU18/FU20                    
  1   57  HORNING, Rose          SSCV                   23:34.0         0
  2   58  BURGESS, Bettina       University of Denver   24:14.4     +40.4
  3   90  SPALDING, Sophie       BNJRT                  24:19.3     +45.3
  4   63  WRIGHT, Cassidy        SSCV                   25:08.8   +1:34.8
  5   59  HORNING, Adele         SSCV                   25:40.3   +2:06.3
  6   65  EZZELL, Sawyer         CBNT                   25:45.1   +2:11.1
  7   70  LODWICK, Charley       SSWSC XC               26:06.4   +2:32.4
  8   61  WEISS, Elsie           AVSC                   26:09.7   +2:35.7
  9   71  BERTONNEAU, Sophia     Summit Nordic SC       26:20.1   +2:46.1
 10   73  HENDRICKS, Keely       SSCV                   26:42.1   +3:08.1
 11   66  OLEXA, Grace           SSWSC XC               27:11.2   +3:37.2
 12   62  BARSNESS, Emma         SSCV                   27:11.6   +3:37.6
 13   64  GLACKIN, Isabel        SSCV                   27:29.3   +3:55.3
 14   75  ONEILL, Piper          CBNT                   28:10.7   +4:36.7
 15   68  ANDRE, Heidi           SSWSC XC               28:17.9   +4:43.9
 16   80  ROSSI, Alena           SSWSC XC               29:12.7   +5:38.7
 17   78  BROWN, Isabella        University of Wyomin   29:19.2   +5:45.2
 18   74  VEAUTHIER, Sammy       University of Wyomin   29:38.7   +6:04.7
 19   76  MAGILL, Suzy           SSWSC XC               29:47.1   +6:13.1
 20   83  BEUCHE, Addison        SSCV                   29:49.5   +6:15.5
 21   88  LENHARD, Brynna        Cloud City Mountain    30:15.6   +6:41.6
 22   72  BROWER, Sylvia         WPCC                   30:21.5   +6:47.5
 23   81  ONEILL, Katie          CBNT                   30:43.9   +7:09.9
 24   85  BEIGHEY, Annika        NoCo Nordic Ski Club   31:05.5   +7:31.5
 25   82  PENDY, Ruby            CBNT                   32:28.6   +8:54.6
 26   89  DOERFLER, Emily        NoCo Nordic Ski Club   33:17.1   +9:43.1
 27   77  ZYGULSKI, Liliane      Summit Nordic SC       34:03.9  +10:29.9


                      FU16                       
  1   38  STABILE, Kiera         Summit Nordic SC       17:55.0         0
  2   42  RHODES, Anna           SSWSC XC               18:08.7     +13.7
  3   35  PERKINS, Lucy          SSCV                   18:26.8     +31.8
  4   55  LOOMIS, Antigone       SSWSC XC               18:41.0     +46.0
  5   36  KENNEDY, Gracen        SSCV                   18:42.7     +47.7
  6   39  BULLOCK, Ella          Cloud City Mountain    18:43.2     +48.2
  7   41  ROSSI, Shea            SSWSC XC               18:48.6     +53.6
  8   43  BENDER, Sophia         CBNT                   18:54.0     +59.0
  9   45  ANDERSON, Juniper      AVSC                   18:56.1   +1:01.1
 10   46  GRAHAM, Norah          SSWSC XC               19:34.2   +1:39.2
 11   40  SYPNIEWSKI, Keira      SSCV                   19:41.4   +1:46.4
 12   37  CHIMILESKI, Claire     SSCV                   19:49.1   +1:54.1
 13   44  VILLAFRANCO, Nina      AVSC                   20:52.9   +2:57.9
 14   47  NELSON, Niamh          Summit Nordic SC       21:31.2   +3:36.2
 15   49  WILLIAMS, Kate         Summit Nordic SC       21:34.0   +3:39.0
 16   50  LEOVY, Anika           BNJRT                  21:50.7   +3:55.7
 17   48  DREW, Wylee            TSSC                   22:07.4   +4:12.4
 18   52  BROSTERHOUS, Davis     SSWSC XC               23:00.5   +5:05.5
 19   56  HOLCOMB, Betty         DNSC                   23:32.6   +5:37.6


                      MU16                       
  1    3  THRASHER, Tristan      SSWSC XC               14:08.2         0
  2    2  MCLAREN, Campbell      SSWSC XC               14:09.2      +1.0
  3    1  BENTLEY, William       SSCV                   14:43.2     +35.0
  4    4  VEIT, Finn             CBNT                   14:44.6     +36.4
  5    5  REYNOLDS, Henry        SSCV                   16:19.9   +2:11.7
  6    6  CURRENT, Alex          SSCV                   16:41.1   +2:32.9
  7   11  LAVERDIERE, Landon     Summit Nordic SC       16:58.3   +2:50.1
  8    9  HENNING, Brody         Summit Nordic SC       16:59.4   +2:51.2
  9   10  MCGINLEY, Leif         SSCV                   17:02.5   +2:54.3
 10    7  NIEMKIEWICZ, Carter    Summit Nordic SC       17:18.8   +3:10.6
 11   13  PENDY, Jake            CBNT                   17:59.0   +3:50.8
 12   12  OSBORN, Parker         Summit Nordic SC       18:00.8   +3:52.6
 13   15  BEDELL, Luke           SSWSC XC               18:09.2   +4:01.0
 14   20  RUSSELL, Reed          AVSC                   18:51.8   +4:43.6
 15   14  OGDEN, Hank            SSCV                   19:07.6   +4:59.4
 16   16  WIK, Lucas             BNJRT                  19:30.8   +5:22.6
 17   27  GILFANOV, Arthur       BNJRT                  19:33.7   +5:25.5
 18   25  DREW, Gunnar           TSSC                   19:48.4   +5:40.2
 19   26  SULLIVAN, Kian         AVSC                   20:12.4   +6:04.2
 20  220  CRIMALDI, Oscar        BNJRT                  20:23.3   +6:15.1
 21   17  RIPPETH, Cooper        SSCV                   20:28.9   +6:20.7
 22   22  CRUZ-ABRAMS, Owen      SSCV                   20:40.4   +6:32.2
 23   31  BROWER, Adrien         WPCC                   21:06.1   +6:57.9
 24   32  LOEB, Zach             AVSC                   21:16.0   +7:07.8
 25   34  WOODWARD, Caleb        CBNT                   21:34.8   +7:26.6
 26   30  RIPPETH, Grady         SSCV                   21:48.4   +7:40.2
 27   21  KRAVITZ, Jack L        AVSC                   21:59.8   +7:51.6
 28   24  GEISLER, Ben           CBNT                   22:13.7   +8:05.5
 29   33  HOYT, Flint            CBNT                   23:10.2   +9:02.0
 30   19  BOCK, Adis             SWNSC                  23:18.9   +9:10.7
 31   18  PETTY, Anthony         BNJRT                  27:16.7  +13:08.5